Wstęp

Pierwsza wizyta

Jesteśmy zespołem, który  korzystając z posiadanej wiedzy w połączeniu z najnowszą  technologią zaplanuje  Państwa leczenie w sposób przemyślany, minimalnie inwazyjny dający satysfakcję zarówno Państwu jak i nam.

Postępujemy według szczegółowo ułożonego planu leczenia, obejmującego diagnostykę, profilaktykę oraz specjalistyczne procedury protetyczne, chirurgiczne, czy implantologiczne.

Podczas pierwszej wizyty szczegółowo zbieramy wywiad lekarski, gdyż często choroby ogólne mają wpływ na stan jamy ustnej i wybór metod leczenia. Poświęcamy też czas na poznanie pacjenta oraz jego oczekiwań odnośnie leczenia. Dokładnie badamy stan uzębienia oraz całej jamy ustnej. Obowiązkowo kierujemy pacjenta  na zdjęcie pantomograficzne, które jest zdjęciem przeglądowym pokazującym ogólny stan zębów  oraz ewentualne nieprawidłowości struktur otaczających zęby,  oraz wykryć wiele nieprawidłowości niedostrzegalnych podczas badania  klinicznego.

Zakres usług

01 Profilaktyka

Od lat wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego w naszym gabinecie duży nacisk kładziemy na profilaktykę.

 

Podstawą profilaktyki są okresowe badania kontrolne przeprowadzane co 3-6 miesięcy.  Dla naszych stałych i zdyscyplinowanych pacjentów jest to badanie bezpłatne.

Oferujemy profesjonalne czyszczenie zębów. Odbywa się za pomocą techniki zwanej skalingiem.  Polega ona na usuwaniu kamienia nazębnego przy pomocy skalera ultradźwiękowego. Jako uzupełnienie skalingu polecamy piaskowanie. Jest to zabieg polegający na usuwaniu  przebarwień, osadu i drobin kamienia nazębnego (pozostałego po skalingu) z powierzchni zębów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących

 

Fluoryzacja – powszechnie uważa się, że zabieg ten przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci. Jest to procedura przeznaczona dla pacjentów w każdym wieku. Polega na oczyszczeniu zębów pastą oraz nałożeniu na zęby specjalnych lakierów z fluorem. Częstotliwość przeprowadzania zabiegu u dzieci powinna wynosić 3 miesiące u dorosłych zalecane jest przy wizytach kontrolnych co 6 miesięcy.

 

Lakowanie bruzd u najmłodszych.  Budowa powierzchni żującej zęba przypomina pofałdowany teren górzysty z lotu ptaka. Bruzdy zęba nie są gładkie i równe, lecz ich budowa jest nieregularna i często trudno dostępna dla włosia szczoteczki i cząsteczek pasty. Z powodu takiej budowy często proces próchnicowy rozpoczyna się na dnie bruzdy i niestety nie jest czasami widoczny podczas badania kontrolnego. Aby uchronić zęby przed tego typu próchnicą należy je zalakować. Najlepiej procedurę taką przeprowadza się bezpośrednio po ich wyrżnięciu się. Dobrze zalakowany ząb jest prawie o 90% bardziej odporny na próchnicę niż ząb pozbawiony tej ochrony.

 

02 Stomatologia dziecięca

01 Leczenie zachowawcze

Nasz gabinet zapewnia Państwa pociechom fachową opiekę, dając maluchom niezapomniane chwile spędzone na fotelu.

Drodzy Rodzice nie zapominajcie, że pierwsza wizyta dziecka pozostawia ślad na długi czas i ważne jest, by ze swoją pociechą trafić do specjalisty mającego odpowiednie podejście i doświadczenie w radzeniu sobie nawet w trudnych sytuacjach. Dlatego w naszym gabinecie pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną, na której dziecko poznaje otoczenie, uczymy prawidłowego sposobu szczotkowania. Należy pamiętać, że wizytę taką najlepiej przeprowadzić nim dziecko ukończy 3 lata.

Państwa dzieci spotkają u nas same miłe niespodzianki. W trakcie wizyty mogą oglądać ulubione bajeczki, a od razu po niej czeka je miła nagroda w postaci niespodzianki.

03 Stomatologia zachowawcza z endodoncją

01 Leczenie zachowawcze

Stomatologia zachowawcza, najszerszy dział stomatologii obejmuje oprócz leczenia próchnicy zębów, również endodoncję, czyli leczenie kanałowe polegające na usunięciu zainfekowanej miazgi, opracowaniu kanału korzeniowego oraz szczelnym wypełnieniu specjalnym materiałem-gutaperką. Odbudowując i rekonstruując utracone tkanki zęba pracujemy materiałami najnowszej generacji, zapewniając tym samym najlepszą jakość , długofalową funkcjonalność oraz nieporównywalne efekty estetyczne.

 

W leczeniu endodontycznym stosujemy w naszym gabinecie mikroskop, który pozwala lekarzowi, dzięki dużemu powiększeniu oraz idealnemu oświetleniu,  na precyzyjne lokalizowanie wąskich ujść kanałowych, usuwanie złamanych narzędzi endodontycznych, wkładów koronowo-korzeniowych.

W naszej praktyce stosujemy najnowocześniejsze systemy mikromotorów, narzędzi maszynowych oraz ultradźwiękowych, dzięki czemu nawet zobliterowane kanały nie są dla nas problemem.

 

Dzięki zastosowaniu endometru ( elektronicznego  urządzenia dającego możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego) oraz radiowizjografii( metoda alternatywna dla tradycyjnych (analogowych) zdjęć rentgenowskich umożliwiająca uzyskanie zapisu zdjęcia w formie cyfrowej) mamy pewność, że kanały są wypełnione prawidłowo.

04 Choroby przyzębia

01 Leczenie zachowawcze

Periodontologia   zajmuje się zapobieganiem i leczeniem chorób przyzębia .W skład przyzębia wchodzą tkanki otaczające ząb – dziąsło, kość zębodołu ,włókna ozębnej.

Zdrowe przyzębie gwarantuje  świeży oddech i zdrowy piękny uśmiech.

Przyczyny powodujące stany  zapalnie przyzębia

  •  nieodpowiednia, zła higiena przyzębia (higiena zębów)

  •  awitaminoza

  •  nieprawidłowy, zły zgryz

  •  bruksizm, czyli nawykowe zgrzytanie zębami

  •  palenie tytoniu

  •  nadmierne spożycie alkoholu

  •  zaburzenia hormonalne

  •  zaburzenia ogólnoustrojowe ( np. cukrzyca)

  •  nieprawidłowa dieta

  •  liczne nieprawidłowe uzupełnienia protetyczne

 Pierwszym objawem zaczynającej się choroby przyzębia  jest pojawienie się bólu i krwawienia dziąseł. Dziąsło jest zaczerwienione, rozpulchnione i opuchnięte. Do   pierwszych objawów zaliczamy również obnażanie szyjek zębów. W późniejszym stadium choroby pogłębieniu ulegają kieszonki dziąsłowe. Zalegające w kieszonkach resztki pokarmowe, bakterie, powodują stan zapalny przyzębia, który doprowadza do jego zaniku, znacznego obniżenia się dziąsła i odsłonięcia korzeni zębów. Przebieg choroby charakteryzuje się sukcesywną utratą kości wyrostka zębodołowego. Czyli zęby zaczynają się chwiać, tracą prawidłowe umocowanie w kości i w końcu wypadają. Niekiedy proces chorobowy dziąsła i kości przebiega bez opisanych wyżej objawów, a jedynym niepokojącym symptomem jest bolesność szyjek zębowych i odsłanianie się korzeni zębów.

W zapaleniu przyzębia możemy wyróżnić trzy etapy.

- zapalenie dziąseł -

na tym wczesnym etapie choroby uszkodzenia są odwracalne, gdyż kość i tkanka łączna, które utrzymują zęby, nie są jeszcze objęte procesem chorobowym. Zazwyczaj odpowiednie leczenie i higienizacja pozwalają na utrzymanie jamy ustnej w zdrowiu.

- umiarkowane zapalenie przyzębia -

na tym etapie dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia kości wyrostka zębodołowego i włókien ozębnej, które utrzymują zęby w zębodole. Pod linią dziąseł może zacząć tworzyć się kieszonka, do której trafiają fragmenty pokarmu i akumuluje się płytka nazębna.

 Na tym etapie odpowiednie leczenie pomoże zahamować proces chorobowy i uniknąć usunięcia zębów .

-zaawansowane zapalenie  przyzębia -

na tym etapie choroby więzadła ozębnej i kość wyrostka zębodołowego stanowiące podporę dla zębów ulegają zniszczeniu, co może powodować ruchomość i przesuwanie się zębów .Czasem nawet intensywne leczenie może być nieskuteczne i niezbędne jest usunięcie zębów.

 

Zabiegi stosowane w leczeniu chorób przyzębia :

   skaling - usuwanie kamienia nazębnego z powierzchni zębów

  przeszczepy - plastyczne zabiegi pokrywania obnażeń dziąsłowych oraz przeszczepy tkanek z podniebienia, bądź wykorzystanie materiałów zastępujących przeszczep tkanki miękkiej np. Mucograft , Mucoderm

   augmentacja kości - zabiegi regeneracyjne ubytków kostnych za pomocą kości własnej pacjenta lub materiałów kościozastępczych

   kiretaż zamknięty – jest stosowany w kiszonkach przyzębnych nieprzekraczających 5-6 mm, polega na oczyszczeniu powierzchni korzenia poniżej poziomu dziąsła .Zawsze poprzedzany jest skalingiem nad i poddziąsłowym .  Za pomocą odpowiednich narzędzi oczyszcza się korzeń z kamienia nazębnego, nagromadzonych bakterii i innych niepożądanych substancji będących przyczyną procesu zapalnego.

 kiretaż otwarty – ( zabieg płatowy )- jest stosowany gdy głębokość kieszonek dziąsłowych przekracza 6 mm i tylko pod kontrolą wzroku można dokładnie oczyścić zainfekowany obszar. Błonę śluzową nacina się i odpreparowuje .Po odwarstwieniu płata  pole operacyjne oczyszcza się ze zmian zapalnych ,wygładza powierzchnie korzeni . Zabieg kończy się umieszczeniem  płata dziąsła na miejscu mocując go szwami .  (operacja płatowa, zabieg płatowy)

 

05 Chirurgia stomatologiczna

W naszym gabinecie wykonujemy wszelkie zabiegi z dziedziny chirurgii stomatologicznej:

 > podcięcie wędzidełka - zabieg wykonywany w przypadku przerostu lub nieprawidłowo zlokalizowanych przyczepów będących przyczyną problemów ortodontycznych, periodontologicznych, logopedycznych, protetycznych oraz natury estetycznej. Jest to niewielki zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

 > ekstrakcje zębów – jest to usuniecie zęba z zębodołu na skutek jego zniszczenia procesem próchnicowym, głębokim złamaniem korzenia , brakiem możliwości odbudowy protetycznej , przy występowaniu stanów zapalnych tkanek okołowierzchołkowych niepoddających  się leczeniu zachowawczemu , jako wsparcie leczenia ortodontycznego . Zabieg ten wykonujemy po wykorzystaniu wszelkich alternatywnych metod leczenia.

 > operacyjne usunięcie zębów mądrości oraz zębów zatrzymanych – ząb zatrzymany jest to ząb stały który jest całkowicie uformowany , zakończony został proces jego  rozwoju, jednak korona  zęba jest całkowicie lub częściowo przykryta kością , uniemożliwiając jego prawidłowe wyrżnięcie. Najczęściej dotyczy to zębów mądrości  , ale nie tylko . Wskazaniem do usunięcia zębów zatrzymanych jest  między innymi zapobieganie chorobom przyzębia, torbielom i guzom zębopochodnym  ,resorpcji korzenia ,  względy ortodontyczne.

 > resekcje wierzchołka korzenia –jest to zabieg polegający na odcięciu wierzchołka korzenia zęba z równoczesnym usunięciem zmian zapalnych , korzeń zęba wypełnia się wstecznie  w celu zabezpieczenia przed ponownym wystąpieniem procesu zapalnego. Często wykorzystujemy materiały przyśpieszające proces regeneracji tkanki kostnej. Zabieg ten wykonywany po wnikliwej analizie i braku możliwości leczenia zachowawczego. Pozwala na uratowanie zęba przed ekstrakcją.

 > usuwanie torbieli – jest to zabieg polegający na usunięciu  zmiany patologicznej wywołanej przewlekłym procesem zapalnym tkanek okołowierzchołkowych zęba ,bądź tkanek miękkich. Przestrzeń po usuniętej torbieli wypełnia się preparatem kościozastępczym , który umożliwia zachowanie kształtu tkanek otaczających. Nieleczona torbiel korzeniowa rozrasta się i osiągając duże rozmiary powodując  rozsuwanie się zębów, niszczenie kości prowadzące do powstawania procesów zapalnych wokół sąsiednich zębów a nawet do zniekształceń  twarzy.

 > plastyka połączeń ustno-zatokowych - wierzchołki korzeni zębów górnych -  trzonowców , przedtrzonowców , a nawet i kłów mogą tkwić w świetle zatoki szczękowej . Podczas ich usuwania może nastąpić połączenie ustno-zatokowe .Stanowi ono wrota zakażenia na które błona śluzowa zatoki szczękowej reaguje odczynem zapalnym . Zabieg polega na zamknięciu połączenia płatem błony śluzowej przesuniętej z przedsionka jamy ustnej.

 > zabiegi augmentacyjne (np. rozszczepienie wyrostka zębodołowego, podniesienie dna zatoki szczękowej, przeszczepy bloczków kostnych )  - Wczesna utrata zębów powoduje zanik kości w wymiarze pionowym i poziomym co powoduje ograniczenia w przypadku zabiegu implantacji. Stosując zabiegi augmentacyjne umożliwiamy Pacjentom wykonanie prawidłowej rehabilitacji implanto-protetycznej. Zabiegi augmentacyjne polegają na wypełnieniu pojedynczych ubytków kości wyrostka zębodołowego materiałem kościozastępczym, pokryciem specjalną membraną zaporową pozwalają na zwiększenie grubości i wysokości kości wyrostka zębodołowego . Wykonywane są jednoczasowo z implantacją bądź dwuczasowo (poprzedzajaca)- implantacja następuje po okresie wygojenia materiału przeszczepowego.

Wykonując te zabiegi korzystamy z nowoczesnych narzędzi i urządzeń jak PIEZOSURGERY- (gwarantującego bezpieczeństwo, szybkie gojenie rany oraz minimalną inwazyjność ), ekspandery , osteotomy. Chirurgia ultradźwiękowa dzięki wykorzystaniu  unikalnych końcówek pozwala na precyzyjne ciecie kości bez uszkadzania tkanek miękkich - błony śluzowej , naczyń czy nerwów. Gwarantuje kontrolę i niezawodność na każdym etapie leczenia. Zabiegi z wykorzystaniem Piezosurgery są mniej traumatyczne i rozległe od tych samych zabiegów wykonywanych metodami klasycznymi. Zjawisko kawitacji zmniejsza krwawienie i obrzęk pozabiegowy. Gojenie się ran i rekonwalescencja jest krótsza i mniej dokuczliwa.

W codziennej praktyce wykorzystujemy również laser biostymulacyjny, którego użycie wspomaga leczenie wielu schorzeń przyzębia oraz przyśpiesza gojenie się tkanek, głównie po zabiegach chirurgicznych.

06 Protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych  warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich masywnym  uszkodzeniu., jak również zmianą koloru , korekty kształtu i  ustawienia zębów .W dzisiejszej dobie ,nierozerwalnie łączy się ze  stomatologią estetyczną. Należy być świadomym, że utrata nawet jednego zęba może mieć wpływ na cały układ stomatognatyczny, a brak wielu zębów doprowadza do znacznych przeciążeń pozostałych zębów, doprowadzając nawet do ich znacznego starcia, rozchwiania a nawet utraty. Znaczne braki uzębienia upośledzają czynność stawów skroniowo-żuchwowych, doprowadzając do bardzo silnych bólów głowy, które rzadko przez pacjentów kojarzone są z utratą uzębienia.

W naszym gabinecie oferujemy pełną gamę uzupełnień protetycznych tj. licówki, korony, mosty, protezy szkieletowe oraz osiadające.

 

Licówki

Licówki porcelanowe - są to cienkie nakładki z porcelany  pozwalające uzyskać wspaniały efekt estetyczny i funkcjonalny w  przypadku:

1) przebarwionych - trudnych do wybielenia zębów,

2) pozbawionych szkliwa,

3) o zaburzonej strukturze anatomicznej i kształcie.

Zaletą licówek jest minimalna ingerencja w tkanki zęba co pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu estetycznego przy  minimalnej  inwazyjności.

 

Korony

Korony protetyczne wykonywane są w przypadku znacznego zniszczenia struktury zęba procesem próchnicowym, urazem bądź po leczeniu endodontycznym,  kiedy potrzebne jest ich znaczne wzmocnienie.  Aby przygotować ząb pod korone należy przygotować odpowiednio jego powierzchnię poprzez szlifowanie, następnie pobierane są wyciski, które oddajemy do naszej pracowni protetycznej, gdzie technik na podstawie modelu, zdjęcia fotograficznego zębów pacjenta oraz kolornika wykonuje uzupełnienie niewyróżniające się od uzębienia naturalnego.

W naszym gabinecie wykonujemy wszelkiego rodzaju korony protetyczne:

 > Korony metalowo-porcelanowe

 > Korony pełnoceramiczne

 > Korony na tlenku cyrkonu Lava™

 > Korony na złocie

Przy wykorzystaniu koron  porcelanowych można również odbudować braki zębowe ( w przypadku pojedynczych braków, gdy nie można zastosować implantów ) wykonując mosty.

W przypadku kiedy brakuje większej liczby zębów a warunki anatomiczne nie pozwalają na zastosowanie implantów wykonujemy protezy szkieletowe, protezy overdenture oraz protezy osiadające.

Stosując najnowocześniejsze techniki i  różnorodne materiały jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom każdego  z Państwa indywidualnie.

07 Ortodoncja

W obecnych czasach proste białe zęby są naszą wizytówką. Piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie oraz poprawia samopoczucie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wady zgryzu to nie tylko defekt wizualny, ale także wpływa na poważne zaburzenia dla układu stomatologicznego. Nieleczone wady wpływają na utrudnione oczyszczanie zębów, co  z kolei  ma wpływ  na zwiększoną  podatność na próchnicę. Ze względu na nierównomiernie rozłożone siły żucia podczas codziennych czynności może dochodzić do ścierania się zębów, które prowadzą do zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych.

Obecnie wiek pacjenta nie jest  przeszkodą w uzyskaniu prostych zębów i wymarzonego pięknego uśmiechu.

W naszym gabinecie leczymy zarówno aparatami ruchomymi jak i stałymi.

08 Wybielanie zębów

Uśmiech jest naszą wizytówką. Zdrowe ,białe zęby dodają nam pewności siebie i poprawiają nam samopoczucie. Pragnąc sprostać Państwa wymaganiom , proponujemy profesjonalne wybielanie zębów.

Najszybszą i wysoce skuteczną metodą jest wybielanie lampą ZOOM2 Advanced Power.

Przed wybielaniem przeprowadzana jest wizyta kwalifikacyjna, na której lekarz przeprowadza wywiad oraz zbada stan jamy ustnej oraz zębów. Należy pamiętać, że przed wybielaniem powinny być wyleczone wszystkie ubytki próchnicowe.

 Zabieg wybielania przeprowadza się podczas trzech 15 minutowych sesji, po których można cieszyć się nowym białym uśmiechem.

09 Implantologia

Implanty zębowe to sztuczne korzenie zębów, które wykorzystywane są do umocowania koron, mostów, bez konieczności oszlifowania sąsiednich zębów, ale i też do zapewnienia stabilnego utrzymania protez całkowitych.

Zastosowanie implantów w miejsca po utraconych zębach zapobiega zanikowi kości wyrostka zębodołowego i tkanek otaczających i pozwala na odtworzenie prawidłowej funkcji narządu żucia.

Wykonane są z tytanu, który jest traktowany przez organizm człowieka jako jego integralna część zapewniając prawidłowy proces wygajania, a co za tym idzie naśladuje fizjologiczne przenoszenie sił żucia i komfort użytkowania prac protetycznych osadzonych na implantach. Implanty umożliwiają bezpieczne rozwiązanie w każdym wieku i w każdej sytuacji.

 

 

ul. Jana Pawła II nr 11,

95-054 Ksawerów

tel.: 42 213 88 11

tel..: 517 829 917

Adres:

 

ul. Jana Pawła II nr 11,

95-054 Ksawerów

tel.: 42 213 88 11

tel..: 517 829 917

 

e-mail: info@soldent.net

www.soldent.net

Nasz cel

 

Ambicją naszego Centrum Dentystycznego jest zapewnienie Pacjentom skutecznych i trwałych efektów terapeutycznych w możliwie krótkim czasie. Stawiamy na szybkość i fachowość naszych usług.

/SOLDENT.NET

...............................................

...............................................

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz